Slávnostný GALAKONCERT pri príležitosti 70. výročia založenia Divadla Nová scéna

Slávnostný galakoncert bývalých a súčasných hviezd Divadla Nová scéna a pozvaných hosťujúcich umelcov.

Kým sedemdesiatnik si už môže v pokoji užívať zaslúžený dôchodok, sedemdesiatročné divadlo je v podstate ešte mladíkom. Plným vitality a plánov do budúcna. Aj keď už má za sebou bohatú históriu - tak ako divadlo Nová scéna.

Od založenia v roku 1946 sa na jeho doskách premlelo obrovské množstvo hercov, spevákov, tanečníkov, osobností, ktoré často formovali podobu slovenského divadelníctva. A stovky činoherných, operetných a muzikálových titulov v tisíckach predstavení pre milióny divákov.

Pripomienkou tých sedemdesiatich rokov je koncert, v ktorom ožijú najslávnejšie operetné a muzikálové melódie, ktoré tvorili a ešte aj tvoria repertoár Novej scény v interpretácii výnimočných spevákov všetkých generácií. Tých, ktorí divadlo formovali, aj tých, ktorí sú jeho ozdobou dnes. A zároveň ďalších umelcov, ktorí svojím účinkovaním prídu zložiť hold divadlu, ktoré sa od svojho zrodu ako jediné na Slovensku systematicky venuje rozvíjaniu operetného a muzikálového žánru.
Pripomenieme si legendárnych hercov, ale aj tanečníkov, režisérov, choreografov, scénografov... Umelcov, ktorí v histórii Novej scény zanechali nezmazateľnú stopu.

To všetko za sprievodu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu pod taktovkou ďalšej novoscénickej legendy - dirigenta Zdeňka Macháčka. Tento večer je určený pre všetkých ctiteľov hudobného divadla, ktorí si radi vychutnajú najväčšie melódie v interpretácii skutočných hviezd tohto žánru.

Účinkujú:

M. Dvorský, E.Horná,A. Kohútková, O. Klein, F. Tůma, J. Babjak, J.Šomošiová Kállayová, D.Jarjabek, I.Labuda, K.Čálik, Z.Sychra, N.Schweighofferová, I.Ožvát., J.Frličková, J.Jamrišková, I. Miškovič, G.Švercelová, I.Šimeg, M.Partlová, P.Vyskočil, R.Halák, D.Koči, P.Makranský, M.Drínová, R.Dang Van, S.Sklovska, J.Slezák, K.Hasprová a ďalší

Doprevádza Symfonický orchester Slovenského Rozhlasu

Diriguje Zdeněk Macháček

 

© 2018 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet

 

KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555