RASPUTIN

RASPUTIN

Pôvodný slovenský muzikál o výnimočnej osobnosti ruských dejín

Muzikál
120 min. s prestávkou
Premiéra 14. september 2018
Premiéra 14. september 2018
Veľká sála

Ďurovčík - Leško - Štrasser

Pôvodný slovenský muzikál zachytáva dramatické momenty zo života najpodivuhodnejšieho muža ruských dejín, ktoré zmenili beh sveta. Do osudu Ruska začal Rasputin významným spôsobom zasahovať v roku 1905, krátko po tom, čo prišiel do Petrohradu zo zapadnutej sibírskej dediny. Miesto, ktoré zaujal pri cárskom dvore, potvrdzuje, ako jedna jediná osobnosť môže v dejinách zohrať zásadnú úlohu. Dodnes nie je známe, čím presne Rasputin očaril alebo skôr uriekol cárovnú Alexandru Fiodorovnu, v každom prípade však vďaka nemu zostal nažive ťažko chorý cárovič Alexej. Rodina cára Mikuláša II. sa tak ocitla pod vplyvom tohto záhadného, nevzdelaného, ale svojím spôsobom geniálneho človeka zvrátených mravov a nízkeho pôvodu. Mal šťastie a neuveriteľný herecký talent? Ovládal niečo ako alternatívne liečiteľstvo, sugesciu a hypnózu? Na diváka čaká inscenácia mnohých otáznikov, ale aj silného náboja expresivity a tajomstva. Špičkoví muzikáloví tvorcovia v spojení s atraktívnou témou, obsahujúcou konflikt človeka s Bohom a spoločnosťou - konflikt plný mystiky a vášne - sú zárukou výnimočného scénického diela.

Život a osud Rasputina zaujal Jána Ďurovčíka už dávnejšie: "Téma Rasputina je krásna v tom, že nedáva odpoveď. Náš muzikál nie je historickým dokumentom, skôr freskou o pocitoch z jeho príbehu. Pocitoch, ktoré sú tak blízke pocitom, aké práve prežívame..... Bol Rasputin svätcom či podvodníkom ? Viedol ho boh či diabol? Kto to vie. Na túto otázku nepoznám odpoveď, tak ako dnes nepoznáme odpovede na mnoho, mnoho otázok ..... potrebujem chrám čistej mysle, tak ako znejú posledné slová inscenácie ... chrám dnes chýba nám"

Autorom libreta, choreografom a režisérom je Ján Ďurovčík, autorom hudby Henrich Leško a pod texty piesní je podpísaný Ján Štrasser. V hlavnej úlohe Rasputina - bizarnej a záhadnej osoby ruských i svetových dejín - sa v alternácii predstavia členovia hereckého súboru DNS Patrik Vyskočil a Dárius Koči. V postavách cárovnej alternujú Katarína Hasprová a Miroslava Gális Partlová, cára hrajú Martin Hudec a Lukáš Pišta.

premiéry: 14. a 15. septembra 2018

Autorský tím

Námet: Ján Ďurovčík
Hudba:  Henrich Leško
Texty piesní: Ján Štrasser
Hudobné naštudovanie a korepetície: Ľubomír Dolný
Choreografia: Ján Ďurovčík
Kostýmy: Lucia Šedivá
Scéna: Marek Hollý
Réžia: Ján Ďurovčík
Asistentka choreografa: Marianna Paulíková
Inšpícia Dagmar Gucmanová a Marcel Mondočko 
Text sleduje: Darina Sečanská
   

Bulletin

Bulletin Turandot

Bulletin k inscenácii

Videozáznam

K úspešnému spusteniu videozáznamu potrebujete:

  • kúpiť online vstupenku
  • jedna online vstupenka umožňuje sledovať podujatie v jednom okamihu len na jednom zariadení
  • videozáznam je možné kedykoľvek zastaviť, pauznúť či pretočiť na inú scénu
  • platnosť vstupenky nie je obmedzená na konkrétny dátum
  • vstupný kód online vstupenky platí 24 hodín od zadania do systému, behom ktorých sa môžete k predstaveniu opakovane vracať a pozrieť si ho viackrát, kód môžete zadať iba raz
  • online vstupenku si zakúpite kliknutím na tlačidlo „Kúpiť“
  • po úspešnom uskutočnení platby Vám budú vstupenky s kódom odoslané na e-mail
  • po zadaní kódu, stačí kliknúť na tlačidlo „Pozerať“.
Záznam predstavenia je z 5. 10. 2018

Záznam predstavenia je z 5. 10. 2018

Záznam bol nahraný počas bežného predstavenia s divákmi, nevznikal prioritne s cieľom verejného šírenia.

Plagát

© 2023 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet

 

KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555