NOVÁ SCÉNIČKA

Zahrajme sa na divadlo

Detské
120 min.
Štúdio Olympia, Bratislava
Štúdio Olympia, Bratislava

Divadlo Nová scéna ponúka deťom základných škôl unikátnu možnosť na vlastnej koži zažiť, ako vzniká divadelné predstavenie.

V priestoroch Štúdia Olympia si cca 50 detí v troch - štyroch skupinách pod vedením hercov DNS v priebehu dvoch hodín vymyslí a naskúša krátke predstavenie , vytvorí náznakový kostým a potom predstavenie predvedie ostatným deťom.

Cieľom projektu je ukázať deťom, ako vzniká divadelné predstavenie, podnietiť ich fantáziu a kreativitu a súčasne v príbehu, ktorý si sami vytvoria, pochopiť a prežiť ponaučenie, ktoré príbeh, rozprávka, bájka prináša.

Autorkou projektu „Nová Scénička - zahrajme sa na divadlo" je skúsená herečka Anikó Vargová, ktorá takéto detské divadelné dielne viedla 10 rokov v Budapešti a svoje skúsenosti spolu s hercami Divadla Nová scéna rada odovzdá slovenským deťom.

Celá príprava predstavenia prebieha v nenútenej, hravej atmosfére, herci sa s deťmi najprv rozprávajú, zisťujú, aké postavy by chceli hrať, akým spôsobom by mohli spracovať a vytvoriť príbeh. Deti sa do hrania divadla nenútia, tie, ktoré sú hanblivejšie a nechcú sa zapojiť, dostanú úlohu režiséra, šepkárky či kostymérky...

Dielne vedú: A. Vargová, Z. Mészárosová, L. Pavlásek, T. Majláth, D. Koči, L. Machciníková

Dĺžka divadelných dielní cca 2 hod.
Divadelné dielne sú vhodné pre deti od 6 do 12 rokov. Maximálny počet detí na jednu dielňu je 50.

V prípade záujmu kontaktujte:
Jarmila Stodolová
E-mail: jarmila.stodolova@novascena.sk
Tel: +421 2 204 88 515

Termíny predstavenia

Vyberte si dátum

13.10.2022 | 11:00KÚPIŤ

Autorský tím

Dielne vedú: Anikó Vargová
  Dárius Koči
  Zuzana Mészárosová
  Tomáš Majláth
  Lukáš Pavlásek
   

Plagát

© 2018 Divadlo Nová scéna Bratislava | Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

Vstupenky, zakúpené online cez www.novascena.sk, budú stornované a finančné prostriedky prevedené do Vašej Online peňaženky na Vašom účte na www.novascena.sk.

Vstupenky, zakúpené v pokladnici divadla, je nutné doniesť (predložiť) do pokladnice divadla - prosíme, sledujte aktualizácie  v rámci otváracej doby pokladniceO vrátenie vstupného za vstupenky zakúpené v pokladnici divadla je možné požiadať aj elektornicky vyplnením formuláru, ktorý nájdete TU:

Formulár na vrátanie vstupeniek z pokladne na účet

 

KONTAKT: rezervacie@novascena.sk, tel. 02 204 88 555