Bohaté Vianoce v Divadle Nová scéna

Tlačová správa, Bratislava, 21. december 2018

„Darujme si, čo sa kúpiť nedá...  Darujme si kúsok seba..."

Stalo sa už milou tradíciu, že Divadlo Nová scéna krátko pred vianočnými sviatkami poteší svojich divákov a fanúšikov Vianočným koncertom. S nápadom usporiadať takýto slávnostný koncert prišli pred časom samotní členovia súboru a tak sa v stredu 19. decembra konal v poradí už štvrtý Vianočný koncert - s podtitulom "Bohaté Vianoce".
V réžii Patrika Vyskočila a v podaní sólistov ako Mirka Partlová, Ján Slezák, Patrik Vyskočil, Dárius Koči, Romana Dang Van, Lukáš Pišta, Róbert Halák, Monika Drgáňová a Lenka Machciníková odzneli nielen skladby z muzikálov West Side Story, Dreamgirls, Chicago, Moulin Rouge ale aj skvelé jazzové, swingové i popové aranžmány skladieb svetových i domácich autorov. 20 členný orchester a 6 členný zbor pod vedením Ľubomíra Dolného sa postaral o výborný zvuk, skupina CreDance s choreografom Ladislavom Cmorejom zaplnila javisko tancom a dvojica moderátorov Dávid Hartl, ktorému milo sekundoval len 8 ročný Simon Müller, pobavila všetkých svojim šarmom a humorom.
Výnimočný bol tohtoročný koncert svojim charitatívnym rozmerom. Herci sa vzdali svojich honorárov v prospech Nadácie Detského kardiocentra, za ktoré sa nakúpili dva EKG monitory na kontrolu činnosti srdiečok detí v domácich podmienkach a počas večera mohli aj diváci v rámci zbierky prispieť Nadácii Detského kardiocentra. Vyzbieralo sa vyše 1500 eur, ktoré budú použité v prospech chorých detí.
Bodkou za celým slávnostným koncertom bola autorská skladba našich umelcov "Kúsok seba", ktorú zložil Ľubomír Dolný a otextoval Zoro Laurinc. Aj vďaka nej sme si uvedomili, že blížiace sa Vianoce by mali byť viac o vzájomnej blízkosti a spoločne prežitom čase, a nie o hmotných daroch.